آموزش فعالسازی جاوا اسکریپت در مرورگر آموزش فعالسازی جاوا اسکریپت در مرورگر
Author Name

آموزش فعالسازی جاوا اسکریپت در مرورگر

21 November 2017 News Beepsong 52,231 views

تمامی مرورگرهای مطرح و به روز دنیا، دارای موتور پردازشگر جاوا اسکریپت به صورت پیش فرض بوده و این قابلیت در آنها فعال است.

امروزه با توجه به استفاده از تکنولوژی جاوا اسکریپت در وبسایت‌های اینترنتی، در برخی موارد به دلیل غیرفعال بودن JavaScript این وبسایت‌ها توانایی ارائه مطلوب محتوا به کاربران را از دست می‌دهند.

با توجه به قابلیت پخش آنلاین موزیک در رسانه BeepSong، میبایست این قابلیت در مرورگر شما فعال باشد. برای فعالسازی ادامه مطلب را دنبال کنید.

 

نحوهٔ فعال‌سازی در گوگل کروم

  1. ابتدا روی منوی اصلی مرورگر گوگل کروم ( ۳ نقطه‌ای که در گوشه بالا سمت راست قرار گرفته است ) کلیک کرده سپس روی گزینه Settings کلیک نمایید.
  2. سپس روی گزینه Advanced در پایین صفحه کلیک نمایید تا تنظیمات بیشتری در معرض دیدتان قرار گیرد.
  3. در ادامه، در بخش Privacy and security روی گزینه Content settings کلیک نمایید و از میان گزینه‌های موجود، روی گزینه JavaScript کلیک نمایید.
  4. همان‌طور که مشاهده می‌شود، گزینه Blocked فعال است که با یک بار کلیک روی دکمهٔ مقابل آن، وضعیت به Allowed تغییر یافته و از این پس به سادگی قادر خواهید بود محتوای سکان آکادمی را مشاهده نمایید.

 

نحوه فعال سازی در فایرفاکس

  1. ابتدا در نوار جستجو عبارت about:config را تایپ کرده و اینتر کنید.
  2. در این مرحله به خاطر حساسیت تنظیمات فایرفاکس، هشداری در معرض دیدمان قرار می‌گیرد که با کلیک روی دکمه !I accept the risk به مرحله بعد خواهیم رفت.
  3. در ادامه، لیستی از کلیه تنظیمات فایرفاکس را مشاهده خواهیم کرد که با جستجوی عبارت javascript.enabled در نوار جستجو، می‌توانیم به تنظیمات جاوااسکریپت فایرفاکس دست یابیم.
  4. در نهایت، باید ۲ بار کلیک کرده یا اصطلاحاً دابل‌کلیک کنیم تا مقدار در نظر گرفته شده برای تب Value برابر با true گردد که در این صورت قابلیت جاوااسکریپت مرورگر فایرفاکس با موفقیت فعال شده است.

Share on

Comments