نیما نیموش

نیما نیموش

  • خواننده
  • آهنگ ساز
  • شاعر
۳۷۳٫۳ K ۵ اثر در بیپ‌سانگ

بیوگرافی نیما نیموش

نیما زمانی ملقب به نیما نیموش متولد هفدهم فروردین ۱۳۶۶ رپرِ زیرزمینیِ فارسی زبان است که در سبک رپ، آراندبی (R&B) و رگتون (Reggea Tone) خوانندگی می کند.

نیما نیموش متولد شهر اوبرهازنِ آلمان است و تا هفده سالگی در آنجا زندگی می کرده است اما بعد از آن به ایران مهاجرت کرده و در بابلسر و تهران مشغول به زندگی است.
خانواده ی نیما نیموش در آلمان زندگی می کنند و پدر او نیز فوت کرده است.

از کارهای برجسته نیما می توان همکاری های او با بهرام، دیس زدبازی، دیس علی بابا، لافچری، ماشین زمان، سرطان فکر و مارو نخندون نام برد.

نیما نیموش اولین خواننده فارسی زبان است که با آهنگ پایه کار به همراه بهرام توانسته سبک رگتون را وارد ایران کند.

سطح تحصیلات نیما دیپلم و همچنین نیما مجرد است.

نیما نیموش با گروه های دیوار، جادو موزیک، بومزن همکاری داشته است.
شروع کار نیما نیموش در رزومه و بیوگرافی نیما نیموش

نیما نیموش از سال ۱۳۸۵ با رپ آشنایی پیدا می کند و علاقمند می شود و شروع به فعالیت در این سبک می کند. اما شروع حرفه ای نیما را می توان از تابستان ۱۳۸۶ دانست که آهنگ پایه کار را با همکاری بهرام منتشر کرد.

علاوه بر همکاری با بهرام، نیما در کارنامه ی خود فیت و همکاری با گروه تنبیه ۱۰، علی اوج، حصین، حسام استپس و تی دی را دارد.

شهرت نیما از آهنگ بچه بازی شروع شد که به آهنگسازی بسیار قوی این آهنگ معروف است. ناگفته نماند نیما در آهنگسازی مهارت بالایی دارد.

از آثار نیما نیموش می توان به دلخوری پیش نیاد،بچه بازی (دیس زدبازی)، زندگی، قلاده گردن، من حالم خیلی خوبه، مثبت و منفی،چکنویس(به همراه سینا نرگال و اشک آن)، ناک اوت (دیسه به خلسه)، هنیبال، برنگرد (همراه خرداد)، قضیه چیه (ویریس)، نقل، رپ لعنتی، کاش میشد (راهور)، راز (همکاری با سعید مجازی)، خونه به دوش (به همراه اشک آن)، نقطه ی کور (به همراه سوگند)، به من چه، نسل خاک (به همراه علی اوج)، انقلاب من (به همراه راوی)، شاه کلید (به همراه ددمن)، خدا کجایی (به همراه فاجع)، وروجک، خیابون (با همکاری بهرام)، راه درازه (به همراه تی دی)، هدشوت (به همراه مفاخر)، رپو مسخره نکن، صدای شب و … نام برد.