وانتونز

وانتونز

  • گروه موسیقی
۱٫۱ M ۱۵ اثر در بیپ‌سانگ

بیوگرافی وانتونز

wanton به معنای حرف نشنو و یا سرکش هست
این گروه در تهران وبه دست چهار جوان با استعداد به نام های کوروش و سامان و پدرام و رها ( دوست دختر سامان ) تشکیل شده است
کوروش نجفی ملقب به کوری متولد 1 اردیبهشت 1374 است، او یک برادر کوچکتر از خودش دارد و فرزند اول خانواده است همچنین او کارش را از 12 سالگی و در یک home studio کوچک اغاز کرد. کوروش در 17 سالگی فعالیت رسمی خود را در ونتونز اغاز کرد.

سامان ملقب به سامی لو متولد 26 مرداد 1374 و تک فرزند خانواده است. از 16 سالگی شروع به خواندن کرد و در 17 سالگی شروع به تنظیم و اهنگسازی در زمینه رپ و هیپ هاپ کرد پدرام ایزدپناه ملقب به پدی آی متولد 30 شهریور 1374 است، او یک برادر بزرگتر دارد و فرزند دوم خانواده است، از 14 سالگی نوشتن و ضبط موزیک را با یک برنامه کامپیوتری شروع کرد. تمام ترک ها به غیر از سایکو و کامینگ سون که خشایار اس ار (عضو تیک تاک) اهنگسازی انها را انجام داده بود توسط سامی لو اهنگسازی شده اند

پدی حرف آی انگلیسی بعد از اسمش را به خاطر نام خانوادگی اش (ایزد پناه) و عدد یک یونانی (که متشابه حرف آِی هست) انتخاب کرده است.

کوری و پدی رپر های گروه هستند.
رها و سامی لو آر اند بی خوان های گروه هستند.

اعضای وانتونز سابقه همکاری های جداگانه ای با «لیتو» ، «نسیم» ، «جی جی» و «سیجل» «کرنلا» ، «آرتا» را در پرونده کاری خود ثبت کرده اند

در این میان «پدی وانتونز» به دلیل اختلافات سلیقه ای و فاصله گرفتن مسیر حرکتی موسیقی خودش نسبت به سایر اعضا، همکاری محدود شده ای با «وانتونز» دارد.از نکات جالب توجه در مورد وی می توان به درگیری او در فضای مجازی با گروه «اپیکور» اشاره کرد که با جنجال و اظهار نظر های متفاوتی همراه بود.